Gebelik

Suda Doğum Hakkında Her Şey!

Anne adayları özellikle de ilk doğumu yapacak olan tüm gebeler doğum ile ilgili bir takım korkular ve tereddütler yaşarlar. Hatta bazıları için korkulu rüya olan doğum psikolojiyi bozacak seviyeye dahi gelebilir.

suda doğum
suda doğum

Yaşanacak olası sancı ve ağrılardan dolayı doğal olarak yaşanan bu korkularınızı gidermek için siz değerli anne adayları için gebelikveannelik.com adresinde paylaştığımız suda doğum konusunda dair bilgiler vermek istedik.

Peki Nedir Suda Doğum?

Suyun rahatlatan ve kas gevşetici etkisi sayesinde normal doğumdan katbekat daha az sancılı ve sağlıklı bir doğum gerçekleştirirsiniz. Bu doğumda kullanılan ılık su sizi de bebeğinizin de işini kolaylaştıracak. Yapılan araştırmalara göre suda doğum en iyi doğum yöntemlerinden bir tanesi olmuş. Buna bağlı olarak günden güne anne adaylarının en sık tercih ettiği bir doğum yöntemi oldu. Dolayısıyla eğer sizde bu tür endişe ve korkular yaşıyor iseniz size suda doğum yöntemini rahatlıkla önerebiliriz.

Suda Doğum Avantajları Neler?

Doğum daha kolay gerçekleşiyor. Anne daha az acı çekiyor. Hem anne hem de bebek için oldukça yararlı ve zararsız bir uygumadır. İlk önce yurtdışında uygulanan bu yöntem uzun zamandır ülkemizde de uygulanıyor.

suda doğum
suda doğum

Kaslar tamamen gevşiyor ve ağrı buna bağlı olarak azalıyor.Sonuç olarak siz de suda doğum yapmak ister iseniz konu hakkında daha kapsamlı bir araştırma yaparak kararınızı verebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu