Dekorasyon

Stil Sahibi Bir Ev İçin Öneriler

İç mimarlar tarafından hazırlanan ev dekorasyonları birçok kişinin sahip olduğu evlere göre daha güzel görüntü verecektir. Ancak herkes iç mimarlarla iş yapmadığı için ve bunun için de ödeme yapmak istemediği için, kendi zevkine göre düzenleme yapacaktır. Bu noktada bazı uygulama tüyoları işinize yarayabilir. Yani büyük paralar ödemeden de kendi yaşam alanlarınızı stil sahibi yapabilir, güzel görünüm elde edebilirsiniz.

 Tavanlarda Farklılık Yaratın

Stil sahibi bir ev yaratmak için öncelikle tavan görüntüsünde farklılık yaratabilirsiniz. Alçı panel uygulamaları, ışıklandırmalar uygun bütçelerle hazırlanabiliyor.  Eşit aydınlatma olması bakımından da bu uygulamalar pratik fayda da sağlıyor.

 Dekoratif Aksesuarlar Kullanın

Özellikle son yıllarda yerden yukarı doğru uzanan büyük dekoratif aksesuarlar epey öne çıkıyor. Siz de salon ya da oturma alanlarının bir köşesine bu aksesuarlardan yerleştirebilirsiniz. Ayrıca koltuk üzerindeki yastıklarda farklı tasarım kılıflar kullanabilirsiniz. Bu ufak değişiklikler bile avantaj sağlar. Çok sayıda yastık varsa bunların renk geçişlerine dikkat edebilirsiniz.

 Tüm Ev Yerine Banyo Ve Mutfak Tadilatı

Mutfak ve banyolar, ev dekorasyonu ile ilgili karar verilen bölümlerdir. Yani bu iki alanın kötü görünmesi, evin özensiz olduğu izlenimi doğurabilir.  Bu nedenle de evinizde yenilik yapmak istiyorsanız ve kötü görüntü nedeniyle bunu yapacaksanız öncelikle bu iki yerden başlayabilirsiniz. Bu iki yerde nasıl değişiklik yapılacağı konusunda da mutfakta gri renkleri kullanabilir, banyoda da duş alanlarını kapatabilir, seramik kaplama yapabilirsiniz.

Büyük ve Çok Gözlü TV Ünitesi 

Oturma ve dinlenme alanlarında TV izlemek sıradan bir hale gelmiş olduğundan, hemen her evde büyük ve devasa TV olduğu için bu cihazların nereye yerleştirildiği ve etrafının nasıl göründüğü de önem kazanmaktadır. Kitaplıklı aksesuarlı özel bir TV ünitesi iyi görüntü için fayda sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu