Dekorasyon

Sık Yapılan Dekorasyon Hataları

Dekorasyon yapmak biraz bilgi ve dikkat isteyen bir iştir. Yapılacak küçük yanlışlar hayal edilen görüntünün aksine kötü bir ortam oluşmasına yol açmaktadır. En sık yapılan dekorasyon hataları içerisinde sevilen tüm eşyaları evin içine doldurmak yer almaktadır. Bu durumda odalarda karmaşık ve rahatsız edici bir görüntü elde edilmektedir. Bundan dolayı beğenilen her eşyayı satın almak yerine odanın tarzına uyum sağlayan ve uygun yeri olan eşyalar alınmalıdır. Objelerle ev dekorasyonunu daraltmak yerine dekorasyonu destekleyici bir hava ortaya çıkarılmalıdır.

Dekorasyonda yapılan yanlışlar içerisinde diğer eşyalar ile uyumlu olmayan mobilyalar tercih etmek de yer alır. Ölçekleme ve oran olarak isimlendirilen bu durum dekorasyonun en önemli noktalarındandır. Buna göre sandalyeler ve kanepeler odanın içerisinde birbirine yakın oranlarda kullanılmalıdır. Ayrıca tercih edilecek koltukların çok kaba olmamasına da dikkat edilmelidir. Küçük koltuk yanına kocaman puf koymak da hataya sebep olacağından dolayı eşyalar arasında orantı olmasına özen gösterilmelidir.

Evlerdeki Dekorasyon Hataları

Evlerde sıklıkla yapılan dekorasyon hataları içerisinde duvar kâğıtları ilk sıralarda yer almaktadır. Genellikle pek çok kişi duvarların tamamını duvar kâğıdı ile kapladığında şık bir görüntü elde edeceğini düşünür. Ancak bu durumda odada kalabalık bir görüntüye sebep olunur ve yaşayan kişiler rahatsızlık duymaya başlar. Bu nedenle odanın tamamı yerine bir duvarını duvar kâğıdı ile kaplamak daha makul olmaktadır.

En çok rastlanan dekorasyon hatalarından biri de tüm eşyaları bir arada kullanmaktır. Bazı eşyalar tek başına kullanıldığında güzel olup başka eşyalar ile bir araya geldiğinde karışık bir görüntüye yol açmaktadır. Bazı insanlar pahalı aldıkları her eşyanın şık duracağına inanıp her şeyi birlikte kullanmaya çalışarak dekorasyon yanlışları yapmaktadırlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu