Moda

Salaş Şıklığını Yakalamak İçin Altın Kurallar

Son dönem modasında salaş şıklığı tekrar hayatımıza girdi. Yaz ve kış modası şekillenirken de bu trend üzerine yoğunlaşma olur. Salaş ürünlerin taşınması, kullanılması ve diğer parçalar ile bir araya getirilmesi kadınların şıklığını daha da artırıyor.

Salaş giyim kadınları ayrı bir şıklık içerisine katsa da; bu şıklığı yakalamak kolay değildir. Bu noktada kadınların bir takım kurallar ile hareket etmesi gerekir. Bu kurallara uyarak da kadınlar arzu ettikleri salaş şıklığına sahip olur.

Geniş Parçaların Tercihi

Son yıllarda hayatımıza giren kavramlardan biri oversize olmuştur. Büyük beden kavramanı ifade eden bu kelime ile kadınlar şıklığı günlük hayatına taşımıştır. Öncelikle artık kadınların tam üzerine göre olan kıyafetleri ortadan kaldırması gerekir. Özellikle kış aylarında oversize kaban ile istenilen salaş görüntü oluşturulur.

Kabanlar dışında, kazaklarda da büyük beden tercih edilmesi salaş görüntü için oldukça önemlidir. Dilerseniz baştan aşağı oversize modası ile istediğiniz şık görüntüye ulaşabilirsiniz.

Tişört Seçimleri

Salaş şıklığını en önemli parçalarından biri de tişörtlerdir. Özellikle yırtık tişörtler salaş giyimde önemli bir konudur. Tişörtlerin desenleri ve renkleri oluşturulacak kombine göre tercih edilir. Bu sayede de şık bir görüntünün ortaya çıkması sağlanır.

Yırtık tişörtleri özellikle deri ürünler ile kombin oluşturabilirsiniz. Deri ceket ile tercih edilen tişörtler, salaş görüntünün daha şık bir hale gelmesine yardımcı olur.

Yırtık Jean Kullanımı

Salaş giyimin olmazsa olmaz ürünü yırtık jeandir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken kural ise yırtıklığın fazla abartılı olmamasıdır. Yırtık jean modası yerinde yırtık bir görüntü ile salaş şıklığını yansıtır. Aksi durumda kadınlar şık görünümden gittikçe uzaklaşır. Kısa bluzlar ile kombin edildiğinde ise ortaya daha hoş bir görüntü çıkar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu