Güzellik

Saçlar İçin Faydalı Doğal Yağlar Nelerdir?

Saçlar İçin Faydalı Doğal Yağlar Nelerdir? Saç bakımının olmazsa olmazları arasında yer alan birçok farklı doğal yağ var. Bizde bu yazımızda bu yağlar neler sizler için ele aldık.

Saçlar İçin Faydalı Doğal Yağlar Nelerdir? Saçlara oldukça faydalı olan yağlar sayesinde kozmetik ürünlerle saça zarar vermekten kurtulmuş oluruz. Peki, saçlar için faydalı doğal yağlar hangileri?

Macauba Yağı

Macauba yağı, lipit onarım gücüne sahiptir, hasarlı saçları onarır ve uzun süreli yaşlanmayı önler. Saçları kurutma makinesi ve düzleştiricinin etkilerinden korumak için ideal yağlardan biridir. Kıvırcık saçları şekillendirir ve hacim verir. Bununla beraber boyalı saçların solmasını ve kurumasını önler. Nemlendirme, parlaklık ve yumuşaklık sağlamanın yanı sıra kimyasalların olumsuz etkilerini de hafifletir.

Tatlı Badem Yağı

Saçlar için faydalı doğal yağlar arasında bir diğeri de şüphesiz ki tatlı badem yağı oluyor. Bu bitkisel yağ yumuşatıcı özelliklere sahiptir ve E vitamini açısından zengindir. Bu nedenle hasarlı saçların, kuru uçların iyileşmesine yardımcı olur ve hacmi azaltır, saçı besler, pürüzsüzleştirir ve parlaklık verir. Kıvırcık saçlılar için tatlı badem yağı onları tanımlamaya yardımcı olduğu için harika bir seçenektir. Ayrıca kepek ve saç derisinin dökülmesiyle savaşmaya yardımcı olur.

Kekik Yağı

Cansız, mat ve kuru saçlara sahipseniz bu bitkisel yağ saçlarınızı yeniden canlandırmanıza yardımcı olacaktır. Yağlılığı dengeler, kafa derisinin mikozlarını, kepeklerini ve seboresini tedavi eder. Boyalı saçları korur ve saçları parlak ve yumuşak bırakır.

Kuşburnu Yağı

Kuşburnu yağının çeşitli uygulamaları vardır. Saçta kullanımı keratin parçacıkları arasındaki uyumu iyileştirir ve daha fazla parlaklık ve direnç sağlar. Aynı zamanda nemlendirici görevi görür, saçtaki toksik maddeleri uzaklaştırır ve kelliği önler. Saç derisinde kan dolaşımını uyarır ve saç köklerini güçlendirir.

Jojoba Yağı

Saçlar için faydalı doğal yağlar arasında jojoba yağı da var. Saç derisinde saç kremi, krem ​​ve diğer ürünlerin kalıntıları birikebilir ve temizlik düzgün yapılmadığında bu bileşenler yüzeye yapışarak hücrelerin değişimini zorlaştırır ve sebum yapışarak kafa derisinin sertleşmesine neden olur.

Gerçek şu ki, kafa derisinde sıkışan sebum saç büyümesini engeller. Raporlar, jojoba yağının saç büyümesine yardımcı olduğunu iddia ediyor, ancak gerçekte olan şey, yağın bu sebumu çözmesi, tıkanmayı açması ve deriye oksijen vermesi ve böylece saçın büyümesini sağlayacak yeni hücreler üretebilmesidir.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu