Güzellik

Saç Rengi Ve Saç Modeli Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Rengi

      Saç renginiz, kesimi, canlı ve parlak görünmesi önemlidir. Her ay düzenli bir şekilde uç kısımlarda oluşan kırıkları kestirmek, daha bakımlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Düzenli bakımı yapılan saçlar her zaman canlı ve parlak olacaktır.

Saç Rengi

Saçlarınıza uygulanan açıcılar, boyalar, kimyasal içerikli malzemeler, saçlarınızı ciddi anlamda yıpratacaktır. Kullanılan ucuz ve kimyasal içerikli şampuanlar, saçlarınızı kurutup cansız bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. Dökülme problemi artış gösterecektir.

Bitkisel şampuan ve saç bakım ürünleri, saçlarınıza canlılık verip sağlıklı olmalarını sağlar ve dökülmeleri azaltır.

 Ten rengine göre saç rengi nasıl olmalıdır?

• Beyaz tenli bayanlar: özellikle beyaz tenli ve gözleri mavi olan bayanlara en fazla yakışan renkler kızıl ve bakırdır. Beyaz tenli ve ela gözlü olan bayanlara ise sarı saç rengi uygun olacaktır. Siyah saç fazla tercih edilmemelidir. Siyah yüz ifadesini olduğundan fazla sert gösterir. Onun yerine kahve tonları veya kumral tonları kullanılabilir.

  •Buğday tenli bayanlar: balyajlı kahve, ombre, ve kumral renkler en çok yakışan renklerdir. Saç rengi kahverengi ise balköpüğünün tonlarını kullanabilirler.

   •Esmer tenliler ise, siyah saç rengi, kestane, kızıl ve tonları ten renklerine uyum sağlayacaktır.

 Kuru ve yıpranmış olan saçlarınız için duş öncesinde, aktardan alabileceğiniz saç bakım yağlarını kullanmalısınız. Saçlarınızın nem kazanmasında faydalı olacaktır. Haftada 2 kez en fazla 3 kez uygulayarak sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Yıkama aşamasında saçlarınıza ve diplerine parmak uçlarınızla masaj yaparsanız, üzerinizdeki stresi atmanıza yardımcı olacaktır. Uyguladığınız masaj sayesinde mutluluk hormonu aktive olacaktır. Masaj uygulaması yaparken derin nefes alıp verirseniz faydasını hemen hissedebilirsiniz.

Saçlarınızı sürekli olarak ılı su ile durulamaya özen göstermelisiniz. Aşırı sıcak su kullanımı, saçlarınızın kurumasına, sertleşmesine ve cansız görünmesine neden olacaktır. Ilık su saça nem kazandırır ve parlak görünmesini sağlar.

Saçlarınız yüz ifadenizi, yüz güzelliğinizi önemli derecede etkiler. Yüzünüze, cilt renginize uygun saç model ve renklerini seçmede dikkatli olmalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu