Güzellik

Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilir?

 

Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilir?

Makyaj yaptığınız zaman dudaklarınıza ayrı bir önem verirsiniz. Ruj kullanırken dudaklarınıza, dudak kalemi mutlaka kullanınız. Ruj çabuk dağılabilen bir madde olduğu için sürerken çok hassas olunması gerekmektedir.

Ruju sürerken dudak kaleminiz ile hafifçe üzerinden geçiniz mutlaka. Kalan fazla ruj artıklarını da bir parça kâğıt mendil ile hafifçe dağıtmadan alırsanız ise daha pürüzsüz bir görünüm oluşabilir.

Ruj Kullanırken Nelere Dikkat Edilir?

  Dudaklarına makyaj yaparken, özellikle de bunu ruj ile yapıyorsanız ise rujun kalitesi son derece önemlidir. Rujlar da doğal renkleri tercih etmeniz tavsiye edilir. Ve kullandığınız makyaj ürünlerine ve giysilerinize rahatlıkla kombinleyebileceğiniz tonlarda ruj kullanmanız öneriler. Örneğin; kahverengi tonlarında bir far kullanmışsanız ise kırmızı veya pembe değil yine kahverengi ruj kullanarak kombinleme yapabilirsiniz.

Mat Ruj Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mat Ruj Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mat ruj kullanımı oldukça zordur. En önemli özelliği mat rujun, dudaklarınızdaki bütün ayrıntıyı olduğu gibi göstermesidir. Yani dudağınızdaki herhangi ufak bir çizgi veya çatlak varsa, bu olduğu gibi yansımaktadır.

Mat olan ruj kullanıyorsanız ise mutlaka peeling yapmalısınız.  Mat ruj kullanımında oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biri, dudaklarınızdaki çatlaklıklar ve yaraları olduğundan en aza indirmek için gece yatmadan önce bakıcı onarıcı kremler kullanın. Bu şekilde yaralar ve çatlakları en aza indirebilirsiniz.

Dudaklarınızın kurumasını önlemek

 

 

Dudaklarınızın kurumasını önlemek için de bol bol nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Bu şekilde dudaklarınızda çatlaklıklar ve yaralar oluşmasına engel olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu