Teknoloji

Root İşlemi Nedir?

Telefonlardaki aynı özelliklerden sıkılan kişiler için root atma işlemi telefonlara yeni özellik ve işlevsellik kazandırması açısından son derece yararlı bir işlemdir.

Günümüzde akıllı cihaz teknolojisi oldukça gelişmiş durumdadır. Özellikle cep telefonu ve tabletlerin kullanım alanı ve verimliliği üst seviyeye çıkmasına rağmen özellikle bazı uygulamaların kullanımının zorunlu tutulması insanları rahatsız etmektedir. Çünkü insanlar günümüzde özgür olmak ve kendileri için en uygun ve en yararlı uygulamaları cihazlarında kullanmak ve cihazlarının tasarımsal olarak farklı özelliklere sahip olmasını istemektedirler. Bunun yapabilmenin en kolay ve en etkili yolu ise bu cihazlara root atma işleminin yapılmasıdır.

Pek çok kişi telefon ve tabletlerine root atmak istese de riskli olması ve root atma esnasında yapılacak yanlış bir uygulamanın cihaza zarar vereceği endişesi ile uzak durmaktadırlar. Ve yine pek çok kişi root işlemi hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaktadır. Bu sebeple Root işlemi nedir sorusu pek çok kişi tarafından sorulan bir soru haline gelmiştir.

Android Cihazlarda Root Atma İşlemi Nasıl yapılır?

Android cihazlara root atma işleminde oldukça dikkatli olunmalıdır. Tüm basamaklar oldukça dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Android cihazlara Root atma basamakları ise şu şekildedir;

  • İlk olarak Android kullanan cihazlardaki ayarlar kısmındaki güvenlik sekmesinde yer alan bilinmeyen kaynaklara izin ver sekmesine basılmalıdır.
  • Daha sonra ise cihaz kapatılarak Download Mod’a giriş yapılmalıdır. Bunu sağlamak için Ses Kısma + Home + Güç tuşlarına aynı anda basılmalıdır. Bu esnada açılan ekranda Ses Açma tuşuna basıp bilgisayara bağlanma işlemini yapmalıyız.
  • Daha önceden yüklenen Odin uygulaması açılarak cihaz bilgisayara bağlanmaktadır
  • PDA kısmından Root dosyamızı seçiyoruz be işlemlerin başlaması için başlangıç sekmesine basılmalıdır
  • Cihazımız birkaç defa açılıp kapandıktan sonra Android cihazlara root atma başarılı bir şekilde yapılmış olmaktadır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu