Dekorasyon

Profesyonel Dekorasyonda Spot Lambanın Gerekliliği

Özellikle de spotların özel renkleri olmalı ve duvar rengi ile temas ettiğinde olumsuz bir görüntüye sebep olmamalıdır. Duvar renginden daha açık bir renk olması gerekmektedir ama bu da uyumlu bir renk olarak belirlenmelidir.  Ayrıca ışık daha baskın kullanılmamalı, duvarın rengi kaybedilmemelidir. Işık huzmesinin yansıdığı yüzeyde yakınlık ve uzaklık arasında kalan kontrast ile mükemmel bir dekorasyon elde edilecektir.

Spot lambalar, pozitif etkileri ile her ev ve her oda da kullanılabilen çok tasarruflu lambalardır. Profesyonel dekorasyonun vazgeçilmez ambiyanslarından biridir. Duvarın her yüzeyine uygulanabilir. Tavana yakın bir yüksekliğe uygulandığında tavan aydınlatması ile de dekorasyona renk ve ihtişam katacaktır.

Klasisizm İçin Aplik Lamba İle Dekor Uygulama

Aplik lambalar özellikle duvar taşları ile birlikte kullanıldıklarında başarılı ve profesyonel bir çalışma yakalanmış olur. Ürün kalitesinin nitelikli olması ve seçilen renklerin canlılığı ile taş duvarlarda özgün bir renk ahengi yakalanabilir. Eskitme mobilyalarla aynı ortamlarda kullanıldığında ihtişamlı bir retro havası estirebilir. Bununla birlikte duvarda klasik bir tablo (örneğin Mozart ya da Beethoven’ in bir portresi) ile çok daha muazzam bir vintaj atmosferi yaratılabilir. Modern aplik tasarımlar, krom tutucular ve renkli aksamlar içerdiğinden daha çok restoranlarca kullanılıyor olsa da zaman zaman profesyonel ev dekorasyonunda da tercih edildiği görülmektedir.

Aydınlatma Dekorasyonu

Duvar üzerinde, doğrudan duvarı aydınlatan ve duvarın dışında kalan bölgelere ışık vermeyecek şekilde monte edilen özel aparatlı ampulleri hepimiz görmüşüzdür. Bunlar spot lamba olarak isimlendirilir. Sağladığı görsel şölen gerçektende paha biçilmez ve etkileyicidir. Duvarlarda çekicilik yaratmak adına en çok tercih edilen dekorasyon ürünleri arasında gelir. Bir diğer duvar aydınlatma ekipmanı ise duvar üzerine tutturulmuş olan ve sokak lambası görünümü veren aplik lambalardır. İster spot, ister aplik olsun duvara ayrı bir hava katacak ve mobilyalar ile uyumsuzluk yaşamayacak renk ve silüetlere sahip olmalıdır. Ancak bundan da önemlisi, yaydığı ışıktır. Duvarda oluşturacağı kontrast ve ışık huzmeleri ile sadeliğe ve minimalizme küçük renkler katabilir ve soft dokunuşlarda bulunabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu