Dekorasyon

Mutfak Rengi Ne Olmalı?

Özellikle kadınların ayrı bir yaşam alanı olan mutfak, aynı zamanda mutfak rengi ile de onlara ferah bir havayı soluma olanağı sunmalıdır. Her kadının beğeneceği renkler olan beyaz ve gün ışığı sarısı aynı zamanda mutfaklar için ideal renkler arasında yer alıyor. Yaşanabilir mutfak alanları için ayrıca hasır mobilyalar da ayrı bir tercihtir.

Mutfak Rengi Ne Olmalı?
Mutfak Rengi Ne Olmalı?

Değişikliğe Mutfak Rengi İle Başlayın

Sofistik ve çağdaş bir görünüm için renk seçeneğinde ağırlığı beyaza verin. Beyazla uyum içinde olan zeytin yeşili ve koyu gri de size alternatif oluşturacaktır.

Mutfak Rengi Ne Olmalı?
Mutfak Rengi Ne Olmalı?

Mor renk dolaplara beyaz renk dolaplarda eşlik edebilir. Doğallığı simgeleyen bu renkler mutfak rengi için biçilmiş kaftandır.

Temizliği her zaman önde tutanlar için beyazın yanı sıra açık tonlarda maviyi de önerebiliriz. Bu renkler temizliği gösterdiği gibi titizliğinizi de ortaya çıkarır.

Açık ton mavilere yer verebileceğiniz gibi açık ton kahve renklerde tam bir uyum sağlayacaktır. Ayrıca mutfağınızda ikili renk kombinasyonu mutfağınız dar gösterebilir, eğer mutfağınız genişse zengin bir görünüm sağlayacaktır.

Evin genelinde vintage tarzını sevenler mutfak rengi ile uyumlu koyu renk dolaplar ve krem rengi mobilyalar ile bu uyumluluğu devam ettirebilir.

Mutfak alanı için ideal renk olan beyaz ve mavinin uyumundan başka nane yeşili ve koyu kahverengiler de ayrı bir uyum sağlayacak kombinasyondur.

Diğer yandan su yeşili ve açık kahve tonların uyumu ile ayrıca denenmemiş bir uygulamayı da yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu