Teknoloji

Messenger’da Okundu Bilgisi Nedir? Nasıl Kapatılır?

Messenger’da Okundu Bilgisi Nedir? Nasıl Kapatılır? Herkes tarafından son zamanlarda en çok merak edilen konular arasında konuşma ve sohbet alanı olarak görülen mesajlaşma ağlarında ki okundu bilgisini kapatma öğrenilmek istenmektedir.

Messenger’da Okundu Bilgisi Nedir? Nasıl Kapatılır? Messenger’da görülme tüm kayıtlı kişilerin bu bilgiyi görmesi anlamına gelmektedir. Bu durum görüldü ve yazıyor ifadesin de ki görülmeden genel olarak birçok kişinin rahatsız olduğu görülmektedir. Ancak düşünüldüğü gibi bunu kapatmak zor değil aksine oldukça pratik bir biçimde kapatılması ve kimsenin bu bilgilere ulaşamaması mümkün olmaktadır. Kolay bir şekilde bu bilgilere tüm kişilerin sahip olabilmesini engellemek adına belirli bilgileri kapatmak gerekecektir.

Görüldü Yazısı Nasıl Kapanır

Messenger’da okundu bilgisi birçok kullanıcı tarafından tercih edilmeyen bir özelliktir. Aksi durumda yaşanmakta ve sırf bu özelliği tercih eden kişilerde bulunmaktadır. Ancak bu ifadeyi kimse ile paylaşmak istemeyenler kısa süre içerisinde kolayca bunu sona erdirebilir. Bunun için birçok farklı uygulama indirilebilmektedir. Buna göre Unseen Chat Privacy sayesinde görülme seçeneğini kapat butonuna basılarak bunun etkinliği sona erdirilebilmektedir. Messenger’da yine Unread eklentisi sayesinde bilgilerin kolay bir şekilde kapatılması her zaman mümkün olmaktadır. Messenger’da okundu bilgisi kapatma oldukça pratik bir şekilde tercih edilen eklenti aracılığı ile kolayca sona erdirilebilmektedir. Bu bilgiyi sürekli açık bırakmak ya da kapatıp istenildiği zaman aralıklarında tekrar güncel hale getirmek kişiye bağlı bir durum olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Görüldü Yazısını Kapatma Seçenekleri

Güvenli bir süreç izlemek için yapılması gereken belirli adımları bilmek her zaman önemlidir. Kişiler telefonlarından bildirimler ve mesajları ön izleme kısmına giriş yaparak tüm istedikleri seçenekleri ister aktif hale getirip isterlerse pasifleştirebilirler. Bu şekilde görüldü yazısından rahatsızlık duydukları an kolayca işlemi sona erdirerek kapatmanın avantajına sahip olurlar. Başka bir yöntem olarak kişiler uçak moduna alarak telefonu bu bilginin karşıya ulaşmasını engelleyebilirler. Kişiler kendi tercih ettikleri şekilde kolayca istedikleri şekli bilgilerini sokabilme olanağına erişeceklerdir. Messenger’da okundu bilgisi kapatma ve görüldü seçeneğini kapatma için kısa süre içerisinde farklı alternatif seçenekler değerlendirilebilecektir. Tüm bu seçenekler kişiye göre değişmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu