Teknoloji

MagSafe Apple Şarj Cihazı Nedir, Ne İşe Yarar?

MagSafe Apple Şarj Cihazı Nedir, Ne İşe Yarar? Çok daha hızlı kablosuz şarjın keyfini çıkarın! Farklı iPhone modellerini şarj etmek için tasarlanmış bir Apple aksesuarı olan MagSafe şarj cihazı ile cihazınızda harika bir güç elde edebileceksiniz. İşte MagSafe Apple hakkında bilmeniz gerekenler..

MagSafe Apple Şarj Cihazı Nedir, Ne İşe Yarar? MagSafe şarj cihazı, manyetik teknolojisi sayesinde iPhone’a daha hızlı ve daha güvenli kablosuz şarj imkanı sunan bir aksesuardır. Apple tarafından tasarlanan bu şarj cihazı, şarjınızı 15W’a kadar maksimum güce ulaşarak optimize edebilir. Bu kablosuz şarj cihazı, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerine takılabilen mükemmel şekilde hizalanmış mıknatıslara sahiptir. Ayrıca MagSafe’in 20W USB-C güç adaptörü ile kullanılması tavsiye edilir.

MagSafe Apple Şarj Cihazı Ne İşe Yarar

Apple MagSafe Şarj Cihazı, iPhone 8 veya sonraki modellerinizi ve AirPods modellerinizi kablosuz şarj kutusuyla hızlı şarj etmek içindir. Akıllıca uyarlanan bu şarj cihazının manyetik teknolojisi, daha verimli kablosuz şarj sağlar ve kullanıcının cihazının keyfini daha uzun süre çıkarmasını sağlar.

Ayrıca MagSafe de aynı şekilde indüksiyon yoluyla enerji iletebildiğinden kasayı cihazdan çıkarmaya gerek yoktur. Öte yandan, manyetizma, ekipmanın her zaman aynı konumda olmak zorunda olmadığı anlamına geldiği için şarj olurken iPhone’u sorunsuz kullanabileceksiniz.

MagSafe Apple Şarj Cihazı Nasıl Çalışır

MagSafe şarj cihazı, iPhone’un dahili şarj bobininin etrafına yerleştirilmiş bir dizi mıknatısla çalışır. Uyumlu cihazı tanımladıktan sonra, MagSafe kilitlenir ve maksimum 15W’a kadar güçle kablosuz şarj etmeye başlar.

iPhone’u yerleştirmeden önce şarj cihazını bir güç kaynağına bağlamanız gerekir. Bu, Apple MagSafe’in cihaza güç sağlamak için güvenliği doğrulamasını sağlar. Bu adımı yapmadıysanız, cep telefonunu şarj cihazından çıkarmanız, 3 saniye beklemeniz ve geri takmanız yeterlidir. Manyetik uyumun yalnızca iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde mevcut olduğunu belirtmek gerekir.

MagSafe Apple Şarj Cihazı Hangi Cihazlarda Çalışır

Apple MagSafe, iPhone 8 ve sonraki modelleriyle ve bu manyetik teknolojiyle çalışmak üzere tasarlanmış bir ekipmandır.

Apple MagSafe Nasıl Kullanılır

MagSafe şarj cihazını doğru şekilde kullanmak için Apple, bu aksesuarı yapılandırmak adına izlemeniz gereken bazı öneriler sunar:

  • İlk olarak, MagSafe’in USB-C konektörünü bir Apple USB-C Güç Adaptörüne veya uyumlu bir USB-C adaptörüne takın. Diğer seçenekler, onu bir Mac veya PC’nin USB-C bağlantı noktasına takmaktır.
  • Ardından şarj cihazını yüzü yukarı bakacak şekilde düz bir yüzeye yerleştirin. Metal veya yabancı madde olmadığından emin olun.
  • Son olarak, cihazınızda çok daha hızlı şarj elde edebileceksiniz.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu