Güzellik

Kuru Ciltler İçin Onarıcı Maydanoz Maskesi Tarifi

Lipit oranı ve suyu düşmüş olan ciltler, kuru ciltlerdir. Kuru ciltler nem oranını da kaybetmiş olduğundan dolayı, yaşlanma etkileri ve belirtileri, diğer cilt tiplerine oranla daha fazladır.

Soğuk, sıcak ve güneş ışınları, cildin yaşlanmasını daha çok arttırır. Bundan dolayı, kuru cilt yapısına sahip olan kadınların, diğer cilt yapısındakilere göre daha özen göstermesi ve daha fazla önlem alması gerekir.

Kuru ciltler için onarıcı maydanoz maskesi, cildin dokusunu tamir ederken, aynı zamanda cilt için gerekli olan nem ve su dengesini de korur.

Ayrı bir bakım ve özen gösterilmesi gereken kuru ciltlerin bakımı, son derece gerekli ve zaruri bir ihtiyaçtır. Kuru ciltler için onarıcı maske, cildin yıpranmasını da önleyerek, dış etkenlere maruz kalan bozuklukları onarır.

Cilt onarıcı maske sayesinde, daha sorunsuz ve sağlıklı bir cildiniz olurken, kadife gibi bir cilt dokusuna da sahip olursunuz.

Cilt onarıcı maske için gerekli malzemeler

2 demet maydanoz yaprağı, 1 yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı bal.

Cilt Onarıcı maskenin hazırlanışı ve uygulanışı

Bir tencerenin içerisine, yıkayıp temizlediğiniz iki demet maydanozun yapraklarını koyun. Üzerine 1,5 çay bardağı su ekleyerek, yaklaşık dakika kaynattıktan sonra süzün. Maydanoz suyu soğuduktan sonra, içine bir yumurta sarısını çırparak ilave edin ve 1 çorba kaşığı balı da bu karışıma ekleyerek iyice karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz cilt maskesini, yumuşak bir fırçayla göz çevresi hariç, tüm yüz bölgesine sürün. Cilde iyice etki etmesi için, 15 dakika bekleyin ve bu sürenin ardından, ılık su ile yıkayarak, cildinizi maskeden arındırın.

Kuru ciltler için onarıcı maske tarifi, haftada 1 kere yapılmalı, cildin ihtiyacı olan nem ve onarım sağlanmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu