Dekorasyon

Küçük Mekanlara Dekorasyon Tavsiyesi

Her geçen gün artan nüfus, büyük şehirlere olan göç evlerin fiyatının artmasına ve fiyat arttıkça da evlerin metrekarelerin küçülmesine neden oluyor. Küçük evler, küçük odalar ise özgürlüğe, feraha ve refaha düşkün olan insanlar için bazen çekilmez olabiliyor. Özellikle de iş yaşamında dar ofislerde çalışmak, hem verimsiz bir çalışma ortamına hem de psikolojik yönden olumsuz olarak etkilenmeye neden oluyor.

Küçük Mekanlara Dekorasyon Tavsiyesi
Küçük Mekanlara Dekorasyon Tavsiyesi

Tüm bu olumsuz yönleri bertaraf etmek ve hem kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak hem de odanızı olduğundan daha geniş gösterecek bazı oda dekorasyonu hileleri yapabilirsiniz. İlk olarak odanızda işe yaramayan ve fazlasıyla yer tutan eşyaları mobilyaları çıkarın. Bunun yerine daha ince, estetik ve işlevsel mobilyaları tercih edin.

Tavanı Yüksek Tutun

Odanızı daha şık göstermek için tavanınıza yaptığınız dekorasyonlar katman halindeyse ve tavanınızı daha alçak gösteriyorsa bunları çıkarın. Yüksek bir tavan kendinizi daha iyi hissettirecektir. Duvarlar için boya değil duvar kağıdı tercih edin. Özellikle 3D manzara duvar kağıtları sizi bir denizin, tarlanın, ormanın ortasındaymış gibi gösterecek.

Küçük Mekanlara Dekorasyon Tavsiyesi
Küçük Mekanlara Dekorasyon Tavsiyesi

Eşyalarınızın açık renkler olmasına özen gösterin ve güneş ışığını olabildiğince içeri alın. Ofis ortamında odanıza derinlik hissi katacak tavan uygulamaları, ergonomik sandalyeler, sade ve hafif masalar çalışma veriminizi arttıracaktır. Böylesine oda dekorasyonu teknikleri ve ufak dokunuşlar sayesinde odanızı, ofisinizi, yaşam alanlarınızı zenginleştirebilir, kendinizi daha iyi hissederek hayattan daha fazla lezzet alıp mutlu alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu