Dekorasyon

Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları

Küçük banyoları büyük göstermenin yolları geniş alanlar yaratmak isteyen ve aynı zamanda dekoratif açıdan da avantaj elde etmek isteyenlerin merak ettiği bir konudur. Banyolar evde kişisel hijyenin sağlandığı ve bazı malzemelerin yerleştirildiği bölümler olduğu için kritik öneme sahip bölümdür.  Bu bölümde ufak dokunuşlarla yer açabilir ve aynı zamanda görsel olarak da memnun kalabilirsiniz.

Eşyaları Sadeleştirin

Banyoyu geniş göstermek için öncelikle gereksiz eşyaları sadeleştirmeniz önerilir. Yani dağınık görülen bölümleri tek bir yerde barındırabilirsiniz. Dolaplar bu noktada en iyi yardımcınız olacaktır. Bu şekilde daha derli toplu ve ferah bir görüntü oluşabilir.

Açık Renk Malzemeler Kullanın

Koyu renk ve renkli malzemeler genellikle iç mekanın daha daralmasına neden olur. Yani fiziksel olarak bir değişim olmasa da izlenim açısından açık tonlar daha geniş gösterecektir.

Duşakabin Camını Şeffaf Yapın

Banyo içerisinde eğer camlı bölmeler varsa bunları şeffaf camdan hazırlatın ya da satın alın.  Banyo içerisinde buzlu görüntüye sahip camlar daha dar bir izlenim oluşturur. Diğer yandan içi görünen cam bölmeler duşakabinler banyoyu daraltmaz ve olduğundan küçük göstermez.

Büyük Bir Ayna Yerleştirin

Dar mekânlarda en iyi geniş gösterme yöntemlerinden bir diğer aynalardır. Derinlik etkisi sağlayacağı için ayna kullanımı epey fayda sağlar.

Yer Zemini Açık Renk Olmalı

Banyolarda yer zemini beyaz ya da beyaza yakın renklerde olduğu zaman daha geniş bir yer görüntüsü verecektir. Zemin ne kadar geniş görünürse alan da bu kadar büyük görünecektir.  Temizleme sonrasında da parlak görüntü oluşması avantaj sağlar.

Duvar İçine Gözenek Açtırın

En etkili banyo genişletme yöntemlerinden biri duvar içine gözenek açılmasıdır. Bu şekilde daraltma yapmadan, dekoratif açıdan da büyük bir avantaj sağlayarak kendinize yer açabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu