Güzellik

KOZMETİK AMAÇLI MEZOTERAPİ İLAÇLARI

KOZMETİK AMAÇLI MEZOTERAPİ İLAÇLARI

 

Mezoterapi uygulaması sırasında hastaya kullanılan ilaç ve karışımlar tamamen problemli olan bölgenin durumuna göre hazırlanmaktadır. Kozmetik amaçlı mezoterapi uygulaması için  kullanılan karışımlar kişiye göre değişim gösterir. Hastanın yaşından tutunda  sosyal yaşamna ve saç dökülmesi konusundaki  şikayet, derecesine göre bir değerlendirme yapılarak karışım yapılır ve uygulanır.

KOZMETİK AMAÇLI MEZOTERAPİ İLAÇLARI

Cilt üzerindeki Mezoterapi uygulamaları  tıpta kullanılan ilaç grubuna ki ürünlerin yanı sıra doğal bitki ekstreleri de kullanılmaktadır.

KOZMETİK AMAÇLI MEZOTERAPİ İLAÇLARI
KOZMETİK AMAÇLI MEZOTERAPİ İLAÇLARI

CİLT ÜZERİNDEKİ MEZOTERAPİ UYGULAMALARI

Cilt  üzerindeki mezoterapi uygulaması ile ilgili şuana kadar bilinen her hangi bir yan etkisi görülmemiştir. Tedavide sırasında alerjik reaksiyon yaşamamak adına hastanın tıbbı geçmişi dikkate alınmalı ve bu şekilde uygulama yapılmalıdır. Uygulama sırasında  kan basıncının artmasına bağlı, olaraktan  yüz bölgesinde bazen özellikle hassas ciltlerde  hafifte olsa geçici kızarıklıklar oluşabilir.

MEZOTERAPİ KİMLERE UYGULANMAZ

 MEZOTERAPİ KİMLERE UYGULANMAZ

Hamile ve emzirme sürecinde olan kadınlar

Alerjik reaksiyonu olan hastalar

Kanser veya enfeksiyon rahatsılığı olanlar

Kanında pıhtılaşma ya da kanama bozukluğu olan kişiler üzerinde hiç bir şekilde

mezoterapi uygulanamaz.

KOZMATİK VE SAÇ MEZOTERAPİSİ
KOZMATİK VE SAÇ MEZOTERAPİSİ

KOZMATİK VE SAÇ MEZOTERAPİSİ 

İster kozmetik ister Mezoterapi uygulaması sonrasında bazı operasyon yapılan  bölgelerde saç ya da ciltte  hafif  kızarıklıklar ve morluklar  oluşabilir. Ekstra bir tedavi ve bakım gerektirmeyen bu izler birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Bunun için endişelenmenize gerek yok . Kozmetik ve saç mezoterapisi sonrası  1 hafta bir süre ile  uygulama yapılan bölgenin dış darbelere karşı  korunması ve ,güneşten uzak durulması denize girilmemesi  önerilir. Bu  tedavi sırasında kullanılan ilaçlar kana emilecek miktarlarda kullanılmadığından yan etkileri neredeyse hiç yok denecek kadar azdır. Herhangi bir olumsuzluk durumunda bile uygulamayı yaptırdığınız merkezdeki doktorlar  hemen müdahale edeceğinden sorun yaşamanız minimuma inecektir.

KOZMATİK VE SAÇ MEZOTERAPİSİ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu