Güzellik

Kötü ve Yanlış Makyaj Çirkin Görünmenize Sebep!

Kötü ve Yanlış Makyaj Çirkin Görünmenize Sebep! Makyaj yapmak sizi her zaman güzel göstermez. Maalesef kötü bir makyaj, çirkin gözükmenize neden olacaktır.

Kötü ve Yanlış Makyaj Çirkin Görünmenize Sebep! Makyaj yapmak için öncesinde bilgi edinmek, cildinize göre hareket etmek, size öze malzemelerin kullanılması ve çok daha fazlası önemlidir. Bunun için doğru bir makyaj ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Bunu göz önünde bulundurun ve siz de hemen kusursuz görünün.

Doğru Fondöten

Yüzünüzün tamamına, hatta boyun bölgesine kadar uygulanacak olan fondöten için mutlaka doğru seçim yapmalısınız. Bunun için size sunulan koyuluk numaraları olacak. Seçim yaparken tamamen doğru olan seçimi yapmanız gerekiyor. Renk seçimi için boynunuzdaki rengi kullanmanız öneriliyor. Bunun dışında koyuluk kıvam açısından da sürülmesi kolay olacak bir seçim yaparak avantaj elde edebilirsiniz. Size sunulacak olan fondöten seçimi önerilerine göre hareket ederek cildiniz için en doğru tonu seçebilirsiniz. Sonrasında da uygulama aşamasında ince katlar olarak uygulamaya ve cildinizin her bölgesinin eşit tonda olmasına özen göstererek hareket etmenizi öneririz.

Abartılı Olmayan Ruj

Bir makyajı hemen çirkin hale getirebilecek olan makyaj malzemelerinden biri de rujdur. Ruj uygulamalarında dudağın çok fazla dışına çıkmak direkt olarak kötü makyaj nasıl olur sorusunun yanıtıdır. Püf noktalara göre hareket etmeniz durumunda, abartılı olmayan ruj kullanmış olacaksınız. Dudak şeklinizin biraz dışına çıksanız bile bunu çok abartmadan doğal bir görünüm elde etmeniz önemlidir. Tüm bunları göz önünde bulundurmanız durumunda, abartılı olmayacak şeklide ruj sürmüş olacaksınız.

Doğru Maskara

Maskaranın da abartılı olması durumunda makyajınız son derece kötü olacak. Bunun için de mutlaka doğru maskara uygulamaları olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Maskara sürerken fırçanın türüne göre hareket edin. Kalın olan fırçalar için alt kirpiklere çok fazla dokunmak göz çevresine bulaşmasına neden olabilir. Bunun için mutlaka doğru maskara uygulamalarının olmasına özen göstererek en iyi şekilde sürmeniz önemlidir.

Doğru teknikle makyaj uygulamaları kapsamında, direkt olarak siz de doğru bir şekilde uygulayın. Makyaj uygulamalarında önerilen makyaj malzemelerini kullanmanız da son derece önemli olacaktır. Seçim sizin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu