Güzellik

Kaş Dökülmesi Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Kaş Dökülmesi Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Estetik görünümde önemli bir yeri olan kaşların gür ve dolgun olması herkes tarafından istenir. Bizde yazımızda kaş dökülmesi için nasıl bir tedavi yöntemi uygulanmalı bu konuyu ele alacağız.

Kaş Dökülmesi Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Pek çok kimse bu konuyu merak eder. Yüz bölgesinde kaşlar içinde bulunan duyguları yansıtmada büyük bir görev alır. Bunun yanı sıra gür ve dolgun kaşlar estetik açısından bakışlara anlam katar. Bu yönüyle kaşlar yüz bölgesinde önemli bir yere sahiptir. O zaman bizde yazımızda kaş dökülmesi için nasıl bir tedavi yöntemi uygulanmalı? Bu konuyu ele alalım. Fakat bundan önce kaş dökülmesi neden olur? Bu konudan bahsedelim.

Kaş Dökülmesi Neden Olur?

Kaş dökülmesi günlük yaşamda çok sık rastlanan durumlardan biridir. Kadın yada erkek herkesin başına gelebilecek bu durumun birçok nedeni vardır. Kaş dökülmesi yetersiz ve dengesiz beslenme, stres ve kaygı, hormonal dengesizlikler, egzama ve cilt hastalıkları, ilaç kullanımı, guatr hastalığı ve yaşlanma gibi sebeplerden ortaya çıkmaktadır.

Hastalıkların etken olması yanında birtakım uygulamalarda kaş dökülmesini tetikler. Yanlış kaş aldırma ve kaş konturu uygulamaları, seyrek kaşların doldurmak için çok fazla kozmetik ürün kullanımı gibi nedenlerde kaş dökülmelerine neden olur. Hatta mevsimsel kaş dökülmesi de olabilmektedir.

Kaş Dökülmesi İçin Nasıl Bir Tedavi Yöntemi Uygulanmalı?

Kaş dökülmesi tedavisi genel olarak estetik kaygılara dayandığı için bu yönde birçok tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Kaş ektirme bunlardan biridir. Yüzün yapısına göre oluşturulan kaş biçimine göre kaş ekme işlemi gerçekleşir.

Kaş dökülmesi tedavilerinden bir diğeri de kaş mezoterapisi adı verilen uygulamadır. Kaş köklerini beslemek ve dökülmesini engellemek ile kaşa dolgunluk vermek amacıyla iğne yardımıyla kıl köklerine gerekli vitamin içerikleri uygulanır. Kıl kökleri uyarılarak yapılan bu tedavi iki haftada bir yapılır.

Kaş dökülmesi bitkisel uygulamalar yoluyla da engellenebilir. Kaşa zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, badem yağı gibi doğal yağlar uygulanarak kıl kökleri canlandırılabilir. Bunun yanında beslenmeye dikkat etmek içten bir etki yaratarak dökülmeleri önler.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu