Güzellik

Kalıcı Makyajda Son Teknikler Nelerdir?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj, pigmentin cildin üst kısmına yerleştirildiği ve geleneksel bir döner kalem makinesi ve el kullanımı ile çeşitli dövme yöntemleri kullanılarak uygulandığı bir tür dövme şeklidir. Kalıcı kozmetikler zamanla azalmasına ve periyodik rötuşlara ihtiyaç duymalarına rağmen, kalıcı olarak kabul edilirler çünkü kullanılan renk yıkama ile solmaz. Tam istenen sonuca ulaşılabilmesi için kalıcı makyaj genellikle ilk uygulamadan sonra bir veya birden fazla rötüş prosedürü gerektirir. Başlangıçta kalıcı makyaj uygulaması genellikle ortalama 1-1.5 saat arası bir sürede tamamlanır, rotüşlar için çok daha az aman gerekir.

Kalıcı Kaş Microblading

Daha önceleri kullanılan; kaşın tam olarak pigmentle doldurulduğu ve saç rengine en yakın renkle harmanlandığı geleneksel teknikten daha fazlasıdır. Microblading Kaş tekniği bugün kalıcı makyajda uygulanan daha modern bir yaklaşımdır. Bu teknikte bir 3D Kaş oluşturulur ve kaşlarda daha gerçekçi görünüm için tüy vuruşlu nakış tekniği kullanılır. Kalıcı Kaş (microblading) pigmenti, kaş kıllarını andıran cildin üst katmalarına implant yöntemi ile enjekte eden el kontrollü bir yöntemdir. Microblading, çok doğal görünümlü kaşlar elde etmek isteyenler için en ideal yöntemdir.

Bazı durumlarda da en iyi sonucun elde edilmesi için iki teknik kombine olarak kullanılır. Tüy vuruş tekniği daha başarılı görünse de, dezavantajı geleneksel yöntem kadar çabuk tamamlanmadığı için daha fazla rotüş seansı gerektirir.

Microblading Çeşitleri

‘’3D Hibrit Kahverengi’’ Microblading yönteminin en sıcak trendi olarak nitelendirilir. ‘’Ombre Brows ‘’ ise ‘’Toz Dolgulu Tarayıcılar’’ olarak bilinir. Kullanıldığı bölgede muhteşem kontrast tonlar yaratır. Renklerin en yumuşak gölgesini alır ve kaşlarda, yumuşak bir şekilde kalemle doldurulmuş görünümü veren güzel bir pudra çıkıntısı yaratır.

Her iki tekniğin kombinasyonu ‘’Cree-de-la-Creme’’ kalıcı makyaj alanında daha doğal ve etkileyici bir görünüm yaratır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu