Güzellik

Kadınlar Ağrılara Daha Dirençli

Kadınların ağrı eşiği erkeklere göre çok daha fazladır. Bunun nedenleri de uzmanlar tarafından değerlendirilir.

Kadınların Ağrılara Dayanıklı Olmasının Nedenleri

Erkekler ve kadınların ağrı karşısındaki dayanma güçlerinin farklı olması kadınlar ağrılara daha dirençli konusunu gündeme getirir. Kadınlar ve erkekler arasında temel farklılıklar bulunur. Bu farklılıklar arasında ağrı eşikleri de farklıdır. Kadınların ağrı eşikleri erkeklere göre çok daha yüksektir. Erkekler her ne kadar kadınlara oranla fiziki üstünlüğe sahip olsa da acıya dayanma noktasında kadınlar daha ön plandadır.

Kadınların ağrıya daha dayanıklı olmasının ilk nedeni sürekli olarak adet sancıları ile karşılaşmasıdır. Adet sancıları pek çok kadının korkulu rüyasıdır. Uzun yıllar boyunca adet sancısı çeken kadınlar artık ağrıya da daha fazla şekilde dayanırlar. Adet sancısı kimi zaman erkeklere de verilir. Ancak erkeklerin bu acıya dayanması da söz konusu olmamaktadır.

Kadınların ağrı eşiğinin yüksek olması doğum sancıları ile de anlaşılır. Normal doğum ile sancı çeken kadınlar oldukça yüksek acılar ile karşılaşırlar. Erkeklerin ağrı eşiğinin çok daha üzerinde olan bu acı ile pek çok kadın karşılaşır. Ağrıya direnç konusunda kadınların ne kadar fazla dayanıklı olmasında doğum sancıları oldukça önemli bir yöntemdir. Kadınların doğum esnasında karşılaştıkları acı erkeklere verilmiştir. Hiçbir erkek bu sancıların son noktasına kadar dayanmayı başaramamıştır.

Kadınlarda Migren Daha Fazla

Acılar ile karşılaşılan hastalıklardan biri de migrendir. Migren nedeni ile pek çok kadın sıkıntılar yaşar. Baş ağrıları şeklinde kendisini gösteren migren hastalığı kadınlarda çok daha fazla bir şekilde gözlemlenir. Kadınlarda migren hastalığının daha fazla olması da acı eşiklerinin yüksek olmasının bir göstergesidir. Ağrıya gösterilen bu direnç de kadınların naif yapısının altında güçlü dayanıklılığını da gösterir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu