Dekorasyon

İlham Veren Bebek Odası Dekorasyonu Fikirleri

İlham veren bebek odası dekorasyonu fikirleri özellikle yeni çocuğu olacak kişiler için merak edilen bir konudur. Yani birçok kişi yeni çocuk gelmeden önce bir oda ayarlar ve bunun dekorasyonu da önem kazanır. Çünkü güvenlik önemli olduğu için dekoratif ayrıntılar da ayrıca önem kazanmaktadır. Örneğin eşyaların etrafında çok ağır şeyler olmamalıdır. Ayrıca beşik gibi yerlerde de ağır organ benzeri şeyler olmamalıdır. Çünkü bebek boğulup tehlikeye girebilir.

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bebek odası dekorasyonu hazırlarken önemli olan bir nokta bebeğin aydınlık ve güvenli, aynı zamanda temiz bir ortamda olmasını sağlamaktır. Dekoratif açıdan eşya seçiminde buna dikkat edilebilir. Ayrıca eşyalarda senenin popüler renklerini de kullanabilirsiniz. Örneğin krem tonları, açık gri ve metallik renkler, açık mavi, açık kırmızı ya da açık pembe tonlar, sarı iç açan görüntüsüyle fark yaratmaktadır. Bu renkler duvar renkleri olabileceği gibi eşya renkleri de olabilir. Yani bu bölüm tamamen sizin zevkinize kalmıştır.

Eşya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eşya seçerken dekoratif özellikleri yanında uzun vadede nasıl kullanımı olduğu da dikkate alınmalıdır. Yani birkaç ay kullanılacak olan eşyalara çok sıcak bakmayabilirsiniz. Daha uzun vadede sonuç verecek olan eşyalar avantaj sağlar. Örneğin beşik seçerken büyütülebilen bir tasarım alabilirsiniz.

Duvarda Tematik Görseller

Bebek odası duvar dekorasyonu açısından bu sene öne çıkan bir diğer uygulama tematik duvarlardır. Tematik duvarlardan kasıt, doğa manzaralı gibi belirli bir tema içeren görüntülerdir. Bu noktada çok göz yoran ve odanın havasını kapatan daraltıcı görüntülerden uzak durmak gerekir.  Büyük bebek odalarında karmaşık görüntüler pek kötü etki yaratmaz, ancak küçük ve orta büyüklükte bulunan odalarda daha açık ve sade tonlar uzun vadede rahat kullanılır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu