Güzellik

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonikler

 

Cilt gözeneklerinin temizlenip sıkılaştırılmasında gözenek sıkılaştırıcı tonikler beklenilen sonuçlara ulaşmada iyi bir uygulama metodudur. Kozmetik piyasasında hazır olarak bulabileceğimiz çeşitli markaların cilt tipleri üzerine hassas olarak üretildiği gözenek sıkılaştırıcı toniklerin temin edilebileceği gibi bununla birlikte evde kendi yöntemlerimiz ile hazırlayabileceğimiz doğal içeriklerden de yararlanabiliriz. Hazır ürün alınmak isteniliyor ise sivilce karşıtı, hassas ve kuru ciltler, yağ temizleyici, sıkılaştırıcı ve mikro soyucu gibi çeşitler tercih edilebilir. Bu durum tamamen kişilerin cilt tipleri ile alakalıdır denilebilir.

Hangi Toniği Kullanmalıyım

Cilt ipinize ve yaşınıza göre seçim yapabileceğiniz tonikler arasında krem veya süt tipi makyaj temizleyiciler, sabun içermeyen ve köpüren jel temizleyiciler, alkol oranı normal seyir eden tonikler ve hafif nemlendiriciler bulunur. Hangi toniği kullanmalıyım bu noktada karşımıza çıkıyor.

Eğer yaşınız 20 veya 30 sıralarında ise bahsi geçen tüm ürünleri kullanabilirsiniz. Kendi toniğimi kendim yapmak istiyorum derseniz de orta bir salatalığı yarın dilim limonla karıştırabilir ve yüksek miktarda su içeren bu içerik ile cildinize canlılık ve tazelik kazandırabilirsiniz. Göz torbalarınız bulunuyor ise yine aynı karışımdan yararlanarak göz torbalarınızın daha da hafiflemesine yardımcı olabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Tonik

Kozmetik piyasasında sahip olabileceğiniz çok fazla markanın çok fazla tonik çeşitlerinin olduğu bayanlar tarafından illa ki biliniyor. Ancak birde evde kendi yöntemleriniz ile hazır edebileceğiniz cilt sıkılaştırıcı tonik yapımını gerçekleştirebilirsiniz. Yarım kahve fincanı elma sirkesi, 1 kahve fincanı maden suyu, 1 yemek kaşığı gliserin ve 1 kahve fincanı gül suyu bir şişeye konur ve iyice çalkalanır. Bir hafta boyunca sabah akşam cilde uygulanan bu karışım cilt üzerinde gözle görülür bir şekilde değişimler oluşturacaktır. Eğer benim bunları hazırlamaya vaktim yok uğraşamam diyorsanız Clean&Clear ürünlerini kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu