Güzellik

Ev Yapımı Peeling Tarifleri

Ev Yapımı Peeling

Evde kolay yoldan güzelleşmek için yapılabilecek peelingler vardır. Evde bulunan malzemelerle kolay yoldan cildi temizlemek ve canlandırmak mümkündür.  Şeker, limon ve sirke kişisel bakımın üstadları arasında yerlerini almıştır.

Elma Sirkesi,Mısır Unu ve Şekerle Peeling Tarifi

Malzemeler

Elma sirkesi
Şeker
Mısır unu

Elma sirkesi, mısır unu  ve şeker karıştırılır. Maske kıvamına geldikten sonra yüze sürülür. Ciltte kuruduktan sonra ovalayarak çıkarılır. Haftada iki gün uygulanmalıdır ve sonrasında mutlaka nemlendirici sürülmelidir.

Kuru Maya ve Sütle Peeling Tarifi

Malzemeler

Kuru maya
Süt

Kuru maya ve süt karıştırılıp cilde sürülür. Kuruduktan sonra maske yıkanır. Nemlendirici sürülür.

Bal, Limon ve Şeker Peeling Tarifi

Malzemeler

Bal, limon ve şeker karıştırılır. Kıvama geldikten sonra cilde sürülür. Kuruması beklenmeden yıkanması gerekmektedir. Limon uzun süre ciltte kalırsa cildi tahriş edebilir. Bal cildi yumuşatırken, limon ciltteki bakterileri yok ederek temiz bir cilt sağlayacaktır. Şeker tanecikli yapısı sayesinde ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasına yardımcı olacaktır.

Dudak İçin Peeling Tarifi

Malzemeler

Yumurta sarısı
Bal
Tuz
Susam yağı

Yumurta sarısı, bal ve susam yağı birlikte mikserden geçirilir, toz kıvamına getirilir. Sonrasında içine tuz eklenir ve dudaklara sürülür. Tuz dudaklardaki ölü derileri ve çıkıntıları yok edecektir. Susam yağı yumuşatıp beslerken, bal daha dolgun bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Haftada bir kere yapılması önerilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu