Güzellik

Epilasyon İle Yaz Boyunca Pürüzsüz Bir Cilt

 

Epilasyon İle Yaz Boyunca Pürüzsüz Bir Cilt

Biz kadınların en büyük sorunlarından biri istenmeyen tüyler. Özellikle yaz mevsimi geldiğinde istenmeyen tüyler çok daha fazla rahatsız edici oluyor. Bunun için en etkili ve kesin çözüm epilasyon. Gelişen teknolojiyle birlikte güzellik ve kişisel bakım alanında da kullanılıyor ve biz kadınların hem hayatını kolaylaştırıyor hem de çok daha bakımlı ve güzel görünmemizi sağlıyor. Epilasyon da gelişen teknolojiden faydalanarak istenmeyen tüylerden kesin olarak kurtulmamamızı sağlayan bir yöntem.

Epilasyon Mutlaka Uzmanlar Tarafından Yapılmalı

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz ilk adım bu işlemi nerede uygulatacağınızı seçmek. Zira hijyen kurallarına uymayan yerlerde ya da konunun uzmanı olmayan kişilere yaptırılan epilasyon uygulaması sağlık bozulmasına değin varan istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Bu nedenle epilasyon uygulamasını nerede yaptıracağınıza ciddi bir araştırma neticesinde karar vermeniz en sağlıklısı olacaktır. Bunun için sağlık bakanlığı onaylı güzellik ya da epilasyon merkezlerini tercih etmeniz sağlığınızı korumanızı sağlayacaktır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Epilasyon denilince akla gelen ilk yöntemlerden biri lazer epilasyon. Peki; lazer epilasyon nedir? Günümüzde lazer epilasyon hem kadınlarda hem de erkeklerde vücuttaki istenmeyen kılların ortadan kaldırılması konusunda en güvenilir ve etkili medikal teknoloji olarak görülüyor. Diğer yöntemlerin aksine çok daha kolay ve etkili bir medikal estetik yöntemi olması da lazer epilasyon yaptıran kişilerin sayısının gittikçe artmasına neden oluyor.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Daha önce de söylediğimiz gibi epilasyon yaptırmanın ilk adımı doğru merkezi bulmak. Epilasyon yaptıracağınız güvenilir merkezi bulduktan sonra gönül rahatlığıyla kendinizi uzmanların eline teslim edebilirsiniz. Lazer epilasyon üç aşamadan oluşuyor. Öncelikle epilasyon yapılacak bölge temizleniyor. Ardından kıllar epilasyon uygulamasına uygun bir boya getiriliyor ve son aşamada kıllı bölge özel lazer epilasyon cihazı ile taranıyor. Tamamen acısız olması da bu yöntemin bu denli çok tercih edilmesinin diğer önemli nedenlerinden biri. Lazer epilasyon seansları kılların yoğunluğuna ve kıl köklerinin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Ortalama olarak 15 ile 45 dakika arasında süren seanslar 4 ile 8 hafta arasında değişen aralıklarla tekrarlanıyor. Tedavi ise toplam 3 ile 6 seans arasında sonuçlanıyor.

Lazer epilasyon uygulamasının ardından dikkat edilmesi gereken bazı konular var. Uygulamanın hemen ardından ılık duş almanın bir sakıncası bulunmuyor ancak epilasyon sonrası bir hafta süresince peeling, kese gibi uygulamalardan kesinlikle kaçınmak gerekiyor. Zira bu tip uygulamalar cildi tahriş ederek istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu