Güzellik

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır

 

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır

 

Dumanlı göz makyajı son yılların en çok tercih edilen şık görünümlü buğulu göz makyajı modellerindendir.  Göz makyajı yapımı itibariyle biraz uğraştırıcı olan ancak eli makyaj yapma konusunda pratiklik kazanmış kişiler içinde son derece hızlı ve güzel bir görünüm elde edebilecekleri popüler makyaj modellerindendir. Dumanlı göz makyajı yapmak için özellikle koyu tonlarda göz farı kullanmak gerekir. En çok tercih edilen renkler siyah, gri, mor, kahverengi, koyu mavi, yeşil gibi renkler en çok tercih edilen dumanlı göz makyajı renkleridir.

Dumanlı Makyaj Modelleri

Bu makyaj modelinde özellikle göz kapağının dış kısmına doğru olan bölgenin koyu olacak iç kısımların açık tonlar da olacağı şekilde far sürülmesi yöntemidir. Özellikle şık geceler de davetler de dumanlı göz makyajı tercih ederek gözleriniz de buğulu bir görünüm elde edebilirsiniz. Dumanlı göz makyajı yapmak için far fırçası ile göz kapağının diplerinden itibaren kaşlara doğru olacak şekilde far uygulanarak şık bir makyaj elde edebilirsiniz.

Buğulu Göz Makyajı

Göz makyajında buğu bir görünüm elde etmek isteyen pek çok kişi için özellikle dumanlı göz makyajı modelleri son derece rağbet gören makyaj stilleri arasında yer almaktadır. Özellikle renkli far renkleriyle elde edilen dumanlı göz makyajı modelleri enerjik ve canlı bir görünüm vermektedir. Buğulu göz makyajlarında göz rengine göre de far rengi tercih edilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu