Güzellik

Dukan Diyeti Nasıl Uygulanır?

Son dönemlerde yaygın olarak tercih edilen Dukan diyeti özellikle zayıflamak isteyenler için sağlıklı zayıflama imkanı sağlamaktadır.

Üç aşamalı şekilde uygulanmakta olan Dukan diyeti nasıl uygulanır? Merak edenler yapacakları inceleme sayesinde detaylı bilgi alabilirler. Her aşamada önerilere uygun şekilde hareket etmeniz istediğiniz gibi kısa zaman içerisinde zayıflamanıza yardımcı olmaktadır.

  1. Atak Aşaması

Diyette özellikle uygulanacak olan ilk aşama atak aşamasıdır. Daha kalıcı ve sağlıklı şekilde zayıflamak isteyenler için bir hafta boyunca uygulanmakta olan atak aşaması özellikle kendinizi diyete hazırlamanızı sağlamaktadır. Bu nedenle hedeflenen öğünlerin doğru şekilde uygulanması ve yüksek protein oranının vücuda alınması için bu aşama uygulanmaktadır. Atak aşamasında yüksek proteinli gıdalar tüketilmektedir. Bunun yanı sıra bitkisel ya da hayvansal yağların tüketimi kesinlikle yasaktır. Boşanmada özellikle dana ya da sığır eti, beyaz et, deniz canlıları, yumurta, süt ürünleri tüketilmesine izin verilir.

  1. Seyir Aşaması

Kısa zaman içerisinde zayıflamak isteyenler için Dukan diyetinde ikinci aşaması aşamasıdır. Bu aşamada özellikle beslenme listesini Sebzeler eklenmektedir. Banca, kuşkonmaz, enginar, brokoli, lahana, havuç, Brüksel lahanası, patlıcan gibi pek çok farklı sebze diyet listesi eklenerek tüketilmesi sağlanabilir. Özellikle fazla kilolarınızdan kurtularak daha fit bir görünüme sağlıklı şekilde kavuşmak istediğinizde diyeti uygulamanız kısa süre içerisinde kilolarınızı vermenizi sağlayabilir. 6 gün boyunca seyir aşaması devam etmektedir. Bu aşamada günlük 30 dakika tempolu şekilde yürüyüş yapılması gerekir

  1. Güçlendirme Aşaması

Son aşama güçlendirme aşamasıdır. İlk iki aşamada vermiş olduğunuz kiloları kalıcı hale getirmek amacıyla uygulanmaktadır. Protein, sebze ve bunun yanı sıra yulaf kepeği ile birlikte bol miktarda su tüketilmesi gerekir. Günümüzde özellikle sağlıklı şekilde zayıflamak isteyenler için tercih edilmekte olan Dukan diyeti nasıl yapılır? Merak edenler yapacakları inceleme sayesinde ayrıntılı bilgi elde ederek uygulayabilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu