Güzellik

Doğal Yaz Makyajı Nasıl Yapılır

 

Doğal Yaz Makyajı

Yaz aylarında sıcak havalar da özellikle günlük kullanım için pek çok kişi makyaj yapmak istemez. Ancak ben yaz da olsa, sıcakta olsa makyajımı yaparım diyorsanız sizler için son derece trend yaz makyajı önerisi paylaşmak istiyorum. Yaz için makyaj her zaman son derece doğal ve modern bir görünüm de olmalıdır. Yaz aylarında günlük makyaj yapmak isteyenler öncelikle aydınlık bir görünüm vermesi bakımında gözaltlarına, burun ve dudak çevresine kapatıcı sürmelidir.

Yaz İçin Göz Makyajı

Kullandığınız kapatıcıyı mümkünse çabuk akmayan su bazlı ürünler arasında seçerek yaz aylarında daha kullanışlı bir makyaj elde edebilirsiniz. Ardından gözleriniz de iddialı bir görünüm isterseniz eyeliner sürebilir ya da daha hafif bir makyaj tercih ederseniz günlük dumanlı göz makyajı yaparak gözleriniz de buğulu bir görünüm yakalayabilirsiniz. Eğer isterseniz bu yılın modası renkli eyelinerları tercih edebilir ve yaz aylarında enerjik ve iddialı bir göz makyajı tercih edebilirsiniz.

Yaz Makyajı Nasıl Olmalı

Yanaklarınız da şeftali tonları ya da hafif pembe tonları yaz için son derece uygundur. Dudak makyajınızı ise, mat renkler yerine hafif parlak pembe, şeftali, gülkurusu, mercan rengi ve nüde tonlarında tercih edebilir hoş bir yaz makyajı elde edebilirsiniz. Bu yaz makyajınız doğal olsun istiyorsanız bu makyaj tekniklerini siz de uygulayın yaz makyajınızla dikkatleri üzerinizde toplayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu