Güzellik

Deniz Tuzu Scrubu ile vücudunuzu yenileyin

Deniz Tuzu

Özellikle kadınlar vücut bakımlarına her zaman dikkat eden varlıklardır. Deniz tuzu içeriğinde bulunan pek çok vitamin ve mineraller doğal yağlarla etkileşim içerisine geçtiğinde tüm vücudunuzda mucizevi etkiler yaratacaktır. Aşağıda vereceğimiz tarif ile vücudunuzu deniz tuzu scrubu ile yenileyin.

Cildinizin üst tabakasında bulunan ölü hücreleri temizleyerek yenilenmenize katkı sağlayan uygulama ile cildinizin onarımını yapabilir ve daha canlı görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Vücudunuzdaki her bölgeye antiseptik özelliği ile hücrelerin yenilenmesini sağlayan uygulama cildinizin doğal nem dengesini de korumaya yardımcı olarak yıpranmaların önüne geçecektir.

Deniz tuzu scrubu

Malzemeler

1 çay bardağı deniz tuzu

1 fincan kadar aloevera suyu veya jeli

1 fincan herhangi bitkisel bir doğal yağ( tercihinize bağlı olarak istediğiniz yağı kullanabilirsiniz)

1 yemek kaşığı lavanta çiçeği (kurutulmuş)

10 damla kadar esansiyel lavanta yağı

Deniz tuzu scrubunun hazırlanması ve uygulanması

Tüm malzemelerin bir kap içerisinde iyice karışmasını sağlayın. Macun kıvamına gelmesi gereken karışıma yetersiz geldiğini düşündüğünüz durumda tercih edeceğiniz herhangi bir bitkisel doğal yağdan birkaç damla daha ekleme yapabilirsiniz. Hazırladığınız scrub karışımını banyoda bir lif yardımı ile yumuşak hareketlerle tüm vücudunuza yedirin. Scrubu yavaşça yumuşak hareketlerle tüm vücudunuza uygulamanızın ardından ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Yenilenmenize ve kendinizi çok daha iyi hissetmenize katkı sağlayacak bu uygulamayı haftada 1 veya 2 kez vücudunuza uygulayarak vücudunuzun tüm yağ ve kirden arınmasını da sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu