Moda

Değerli Taşlar

En yeni bulunan taşlardan biridir Çeroit. Uykusuzluğa iyi gelir, sinirleri yatıştırır. Kişinin özgüveni artar. Farkındalığı arttırır. Ayrıca morun tonlarının iç içe olduğu çeroit görsel bir şölen sunar gözlerimize. Ametist ile kombin yapıldığında negatif enerjiden de uzak kalmanızı sağlar.

Sodalit mavi renkli erkek bileklik kombinlerinde çok kullanılan bir taştır. Boğaz rahatsızlıklarına iyi gelir. Depresyona karşı etkilidir. Kendini ifade etmekte zorlanan kişilere yardımcı bir taştır. Konsantrasyon ve yoğunlaşma taşıdır. Zihninizi gereksiz bilgilerden arındırarak hedef düşünceye yönlendirir. Ayrıca görünümü derin deniz rengi olan laciverttir. Zihni dinlendirir.

Yakut taşı bağışıklığı güçlendiren, beden üzerinde olumlu etkileri olan bir taştır. Gümüş takılarda yoğun olarak kullanılan bu taş kendinizle olan sıkıntılarınızı giderir. Beyni pozitif düşüncelere yönlendirir. Ayrıca rengi göz alıcıdır.

Zümrüt taşı yeşilin en güzel tonlarını barındırır. Yaşama olumlu bakmayı, huzur ve mutluluk getirmesiyle tanınır. Aile ve arkadaşlık bağlarını güçlendirir. Fiziksel olarak böbrek, karaciğer ve kalp üzerinde koruyucu etkisi vardır. Yakut taşla kombini çok uyumlu ve şık durur.

Değerli taşlar saymakla bitmez. Örneğin sitrin taşı kişinin özgüvenini arttırır. Zihni berraklaştırır. Kuvars kristalinin sarısıdır. Ametistle beraber kullanıldığında negatif enerjileri ortamdan uzaklaştırıcı etkisi artar.

Taşların Zararlı Etkisi Var mıdır?

Hiçbir taş ilacın eşdeğeri olarak algılanmamalıdır. Taşların enerjileri yalnızca destekleyicidir. Ametist ülkemizde Balıkesir de çıkarılmaktadır ancak talep yoğunluğu yüzünden yurt dışından taş ithal edilmektedir. Bu taşlardan koyu mor olanlar laboratuvar ortamında gama ışınıyla doyurulmaktadır. Taşa mor rengini veren bu ışındır. Bu taşı uzun sürede elimizde tutmak radyasyonu vücuda geçirebilir. Açık renkli olanlar da bu tehlike yoktur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu