Eğitim & Kurs

Çocuğu İlkokula Başlayan Velilere Altın Niyetinde Tavsiyeler

Çocuğu İlkokula Başlayan Velilere Altın Niyetinde Tavsiyeler! Çocuğunuz bu yıl ilk okula başladı ve sizde eğitimi konusunda ona destek olmak istiyorsunuz işte bu yazımız tam da size göre okula yeni başlayan çocuğu olan velilere tavsiyeler.

Çocuğu İlkokula Başlayan Velilere Altın Niyetinde Tavsiyeler! Eğitim ve öğretim 16 yıl boyunca süren zorlu bir süreçtir, bu süreçte çocuk hem öğretmenleriyle hem de çevresiyle bir etkileşim halinde olur. Yeni arkadaşlıklar edinir, yeni şeyler öğrenir. Tüm bu süreçte çevresinde hem iyilikleri hem de kötülükleri görmeye başlayacaktır bu nedenle veliler çocuklarına daha verimli bir eğitim öğretim sağlamak için elinden gelen her şeyi vermeye hazırdır. Bunun yanı sıra bu süreçte bazı tavsiyelerde velilere kurtarıcı rolündedir.

1- Çocuğunuzun Eşyalarına Etiket Yapıştırın

Birinci sınıfa giden çocuklar okul araç ve gereçlerini çokça kaybolmaktadır. Bunlar küçük olabileceği gibi kitap, beslenme çantası, suluk gibi eşyalar çocuk tarafından okulda unutulmaktadır. Bu nedenle çocuğunuzun araç ve gereçlerine mutlaka etiket yapıştırınız.

2- Bez Kalem Kutularını Tercih Edin

Çocuğunuza bez kalem kutuları alın zira diğer kalem kutuları ses çıkardığı için hem diğer öğrencilerin hem de öğretmenin dikkatini dağıtmaktadır. Bu da sınıftaki eğitim öğretimin aksamasına neden olmaktadır.

3- Kıyas Yapmayın

Bu çok önemlidir. Birinci sınıfa giden çocuğu diğer arkadaşları arasında kıyas yapmayın benim oğlum kızım daha iyi okuma yazma öğrenci ya da bak arkadaşına senden daha güzel okuyor şeklinde kıyaslamalar çocuğun eğitime olan yatkınlığının önüne geçecektir.

4- Çocuğunuzu Kapıda Bekleyin

Veliler bazen çocuklarının çıkış saatlerini unutmaktadır. Buna çok dikkat etmenizde fayda var. Eğer çocuklar okuldan çıktıktan sonra kapıda veliler beklemiyorsa özgüven kaybı oluşur bunun yanı sıra güven duyguları körelir.

5- Ödevlerine Yardımcı Olun

Çocuktur ödevlerinde bazen zorlanabilir bu nedenle çocuklarınızın ödevlerine yardımcı olun, yapamadığı soruları çözmek için yardımcı olmaya çalışın bu sadece birinci sınıf için değil eğitim hayatı boyunca yapmanız gereken durumlar arasında yer almaktadır.

6-Doğur bir Şekilde İletişim Kurun

İletişim eğitim için önemli bir unsurdur. Bu nedenle çocuğunuzla mutlaka etkili iletişim kurun. Bu nedenle çocuk hem çevresiyle hem de arkadaşları ile doğru iletişim kurabilecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu