Güzellik

Cilt Alt Tonuna Göre Saçınızı Öne Çıkarmanın Doğru Yolu

Cilt Alt Tonuna Göre Saçınızı Öne Çıkarmanın Doğru Yolu Nedir? Saç rengi söz konusu olduğunda, kolayca karıştırılabilen iki terim vardır, “temel renk” ve “doğal renk”.

Cilt Alt Tonuna Göre Saçınızı Öne Çıkarmanın Doğru Yolu Nedir? Temel renk, ister doğal ister boyalı saçınızın açık tonlar, vurgular veya herhangi bir ek renk uygulanmadan önceki rengini ifade eder. Doğal renk ise doğduğunuz saç rengidir. Boyalı ve yeni saç büyümesi başlar. Aradığınız doğru görünümü elde etmek için, renk uzmanınızın önce doğru temel rengi oluşturması önemlidir. Bu en iyi görünen vurgu türlerinde de büyük rol oynar.

Saç Renklerine Göre Tavsiyeler

Birisi yıllardır saçını boyamışsa ve eski rengine dönmek istiyorsa, bunu nasıl başarılı bir şekilde başarmalıdır? İlk şey bir profesyonel ile bir renk danışmanlığı planlamak. Yıllarca süren renk, saçta farklı pigmentlerden oluşan bantlar oluşturabilir ve sizi doğal renginize yaklaştırmak için bir planın değerlendirilmesi ve bir plan bulması için bir profesyonel gerekir.

Doğal renginiz çok daha açıksa veya tamamen farklı bir pigmentse, soğuk sarışın yerine sıcak kahverengi veya küllü kahverengi yerine koyu menekşe düşünün. Saçınızın tüm renkli kısımlarını aydınlatmak için düzeltici renkler konusunda uzmanlaşmış bir profesyonele ihtiyaç vardır. Sonra doğal renginize uyacak şekilde renklendirin. Düzeltici renkler, normal bir vurgulama randevusundan daha pahalı olabilir, ancak stilistinize çalışması için daha fazla zaman ve ürün vererek sizi hedef renginize daha hızlı yaklaştıracaktır.

Ana saç rengi gruplarının her birinde en iyi hangi renk vurguları görünür: sarışın, kahverengi, siyah? Doğal ve güzel görünen ve güzel büyüyen bir renk istiyorsanız, kural olarak, doğal renginizin seviyesinde kalmanız gerekiyor. Profesyonellere göre bunlar her saç rengi için dikkate alınması gereken en iyi noktalar.

Sarışın

Doğal olarak sarışınsanız, havalı, çok parlak ve hatta buzlu vurgular size muhteşem ve doğal görünecektir. Sarışınınız daha koyuysa, sert kontrast ve çizgili görünümden kaçınmanın en iyi yolu bej tonlu vurgular olabilir.

Kahverengi

Doğal renginizin sıcak veya soğuk olmasına bağlı olarak farklı renk aralıkları işe yaramaktadır.

Siyah

Saçınız siyahsa, vurgularınızla yumuşak bir kahverengiden daha açık gitmeyin.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu