Moda

Çillerden Kurtulmanın Yolları

Çillerden Kurtulma

Kendinize dert edindiğiniz çillerden kurtulmanın pratik bir uygulaması olarak aşağıda vereceğimiz doğal tariflerle hem cildinizin güzellik bakımını doğal yollarla yapacak hem de çillerinizden kolaylıkla kurtulacaksınız.

Doğal yollarla evde hazırlayacağınız maskelerle yüzünüzde kötü göründüğünü düşündüğünüz çillerinizden düzenli uygulama sonrası kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Cildinizde hücre yenilenmesini de sağlayan maskelerle artık daha duru ve pürüzsüz bir cilde sahip olabileceksiniz.

İşte sizlere evde doğal yollarla çillerinizden kurtulmanız için doğal çil maskeleri

1-) Havuçları rondodan geçirerek 2 yemek kaşığı kadar havuç suyu elde edin ve havuç suyu içerisine 1 yemek kaşığı kadar da taze sıkılmış limon suyu ekleyerek her gün 3-4  yüzünüze bu karışımı uygulayın. Cildinizde beklettiğiniz karışımı 20-25 dakika kadar sonra ılık su ile cildinizden arındırabilirsiniz.

2-) Çilleriniz için öncelikle cildinizi temizleyerek ve az bir miktar besleyici bir kremi cildinize uygulayarak doğallığından emin olduğunuz domates dilimlerini yüzünüze yerleştirebilirsiniz. Yarım saat kadar yüzünüzde bekleteceğiniz domates dilimlerini temizlemek için soğuk süte batırdığınız pamuk uygulaması yapmanız faydalı olacaktır. Gün aşırı bu uygulamayı cildinize yapabilirsiniz.
3-) Orman meyveleri olarak nitelendirilebilecek çilek, Frenk üzümü, orman çileği, kiraz gibi meyvelerden yeteri miktarda bir kap içerisinde ezerek maskeler hazırlayabilirsiniz. Tercihinize göre hazırlayabileceğiniz bu doğal maskeleri 20-25 dakika kadar cildinizde bekletmenizin ardından önce pamuğa soğuk sütü batırarak hem maskeyi cildinizden temizleyebilir hem de cildinize kompres uygulayabilirsiniz. Hemen ardından ılık su ile cildinizi durulayın. Gün aşırı farklı meyvelerle cildinize maske uygulaması yapmanızın hiçbir zararı olmayacaktır.

4-) Robottan geçirdiğiniz soğanın suyunu küçük bir kaba sürerek pamuk yardımıyla soğan suyunu temizlenmiş cildinize düzenli olarak her gün uygulayın. Günde en az iki kez cildinizi soğan suyu ile silmeniz çillerinizin yok olmasına yardımcı olacaktır.
çil maskelerinden herhangi birini düzenli şekilde cildinize uyguladığınız takdirde kısa zaman içerisinde çillerinizden kurtulduğunuzu fark edeceksiniz. Doğal güzelliğinizi doğal yollarla kazanabileceğiniz çil maskeleri aynı zamanda cildinizdeki ölü tabakanın da ortadan kalkmasına yardımcı olarak duru ve taze bir cilde kavuşmanızı sağlayabileceksiniz. Kozmetik ürünlerine onlarca para ödemeden en doğal ve pratik yollarla hem cildinizi temizleyebilir hem de çillerinizden kurtulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu