Sağlık

Çiğ Fındığın Mucizevi 10 Faydası Nelerdir?

Çiğ Fındığın Mucizevi 10 Faydası Nelerdir? Çiğ fındığın faydaları kapsamında sizlere birçok fayda sıralanabilir. Bizde bu yazımız çiğ fındığın bilinmeyen 10 mucizevi faydasını sizler için araştırdık.

Çiğ Fındığın Mucizevi 10 Faydası Nelerdir? Çiğ fındığın faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. İşte mucizevi 10 faydası;

1) Kolesterol

Kolesterol seviyesi yüksek olanların seviyesini düşürür. İyi kolesterol seviyesini de yükseltir.

2) Kansere Etkisi

Kolon ve mide kanserine karşı koruyucu bir önlem görür. Kanserle çok etkili bir şekilde savaşan bir yapıya sahiptir.

3) Kan Şekeri

Kan şekeri seviyesinde değişkenlik yaşayanlar için kan seviyesini dengeler. Kan şekerini dengelediği için birçok hastalıktan da korunmuş olursunuz.

4) Vitamin Deposu

Yer fıstığı bir E vitamini deposudur. Bu yüzden cilt sağlığına karşı da oldukça yararlıdır.Çiğ fındığın yararları arasında özellikle vitamin deposu açısından ortaya koyduğu zenginlik yer alır.

5) Amigo Asit ve Omega 3

Omega 3 yağını yüksek oranda içerir. Bu yağ ile saç dökülmesi yaşayanlar veya saçında kırılma olanlar için adeta bir onarıcı görevi görür. Saçların daha güçlü ve parlak olmasına da yardımcı olur. Yer fıstığının faydaları arasında içerdiği yağlardan dolayı vücuda iyi gelmesi de yer alır.

6) Hormonda Etkili ve Depresyon Önleyici

Vücut için seretonin hormonu üretiminde yardımcı olur. Seretonin bir mutluluk hormonudur. Depresyona önleyici bir yapısı vardır.

7) Kalp Damar ve Diğer Hastalıklardaki Etkisi

Cinsel gücü arttırmada yararlıdır. Eğer düzenli ve orantılı olacak şekilde tüketimi sağlanırsa kalp ve damar hastalıklarına karşı bire bir iyi gelir. Çiğ fındığın etkileri arasında daha birçok fayda sıralanabilir.

8) Felçteki Etkisi

İnme denen hastalığın yaşanmasını engeller. Yani felç gibi hastalıklardan sizi korur. Bu gibi durumlara ilerde de maruz kalabilirsiniz. Bunu göz önünde tutup şimdiden önlem alabilirsiniz.

9) Alzheimer Hastalığındaki Etkisi

Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltır. Özellikle yaşlı hastalar için yer fıstığının tüketilmesi bu hastalığın önlenmesinde yardımcı olacaktır. Bu hastalık ve daha birçok hastalık için çiğ fındık tüketebilirsiniz.

10) Hafıza Güçlendirici

Yer fıstığının faydaları arasında hafızayı güçlendirici etkisi de yer alır. Hafızası zayıf olanlar için bire bir güçlü etkiyi en kısa sürede yaratır. Çiğ fındığın olumlu yanları oldukça fazladır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu