Güzellik

Bebek Pudrası İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebeklerin cildinin hassas ve yumuşak bir yapıda olması çok kolay tahriş olmalarına neden olmaktadır. Ciltteki tahrişlerin önüne geçmek için kullanılan bebek pudrası sadece bebeklerin cildi için değil; yetişkinlerin yumuşak ve pürüzsüz bir cilt elde etmekte kullanması gereken bir üründür.

Bebek Pudrasının Faydaları

  • Aşırı yağlanan ciltlerin parlamasını engeller. Böylece burun alın gibi çok parlayan bölgeleri kontrol altına alabilirsiniz.
  • Cildin pürüzsüz görünmesini sağlar. Hem de bebek cildi gibi pürüzsüz bir his verir.
  • Kirpiklerinizin dolgun ve uzun bir görünüm elde etmesini sağlar.
  • Terlemeyi azaltır. Böylece makyajınızın gün içerisinde korunmasını sağlayabilirsiniz.
  • Sivilcelerden kurtulmanızı sağlar olan sivilcelerinizin de görünümünü azaltarak pürüzsüz bir cilt elde etmenizde size yardımcı olur.
  • Yağlı saç diplerinize uygulayarak saçınızın temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Cilt lekelerinizi azaltır.

Bebek Pudrası İle Cilt Bakımı Yapılır Mı?

Ağda sonrası oluşacak tahrişi gidermek ve cilt sorunlarınızın önüne geçerek pürüzsüz bir cilt elde etmek istiyorsanız bebek pudrasını gönül rahatlığı ile cildinize uygulayabilirsiniz.

Bebek Pudrası İle Hazırlanan Cilt Maskeleri

Bebek pudrası maskesi tarifleri aşağıdaki gibidir:

Sivilceleri Önlemek İçin Maske

1 çay kaşığı bebek pudrası ve birkaç damla suyu homojen hale getirene karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu maskeyi cildinize uygulayarak yarım saat bekleyip soğuk su ile yıkayıp durulayın. Bu maskeyi haftada bir ya da iki kez uygulayabilirsiniz.

Pürüzsüz Cilt Maskesi

2 yemek kaşığı maden suyu ve bir buçuk çay kaşığı bebek pudrasını bir kapta homojen hale gelene kadar karıştırın. Daha sonra bu maskeyi cildinize sürerek 5 dakika ile 10 dakika bekledikten sonra cildinizi soğuk su ile durulayın. Bu maskeyi cildinize haftada 1 kez uyguladığınızda pürüzsüz cilt elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu