Dekorasyon

Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Küçük banyoların daha rahat kullanılmasını sağlayacak olan banyo dekorasyonları ile konforlu alanlar oluşturmak mümkün! Küçük banyoların rahat kullanılabilmesi için alanın büyütülmese dahi bazı akılcı çözümler ile yapılan dekor çalışmaları bu alanların daha fonksiyonel kullanılmasını sağlıyor.

Banyoların hem kullanışlı hem de şık bir hale getirilmesinde dekorasyon önerilerinin büyük bir etkisi oluyor. Banyoların tamamen kapalı olması aydınlatma sistemlerinin cesurca kullanılması gerektiğini ortaya koyuyor. Tavan armatürleri ve aplikler kullanılması tavsiye edilen aydınlatmalardır.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük veya büyük alanlar olsun banyo dekorasyonu nasıl yapılır üzerine genellikle açık renklerin kullanılması önerilir. Ancak illa ki koyu renklerin kullanılması isteniliyor ise bu koyu rengin sıkıcılığını ve karamsarlığını kıracak olan aksesuarlara yer verilmesi önerilir. Bu noktada geniş aynaların kullanımına yer verilebilir.

Yeterli depolama alanı yok ise aynalı dolapların kullanımı sağlanabilir. Böylece aynanın yansıması ile birlikte banyonun daha geniş görünmesi sağlanırken hem de depolanması gereken eşyalarında sağda solda dağınık kalmaması için fonksiyonel bir uygulama yapılmış olur.

Banyoda Hangi Renkler Kullanılmalı?

Çok sayıda renk banyoda kullanılabilen ancak doğru kombinasyonlar yapıldığında banyonun daha ferah ve geniş gösterilmesini sağlayan uygulamalara banyoda hangi renkler kullanılmalı sorusu ile yanıt verilir.

Gri renk kullanılmak isteniliyor ise gri ile uyumlu gümüş rengin kullanımına da yer verilmelidir. Saflığı ve sakinliği temsil eden beyaz renk banyolarda genellikle kullanılır. Yeşil tonları hem duvarda hem de aksesuarlarda kullanıldığında iyi bir kombinasyon sağlanmış olur.

Kırmızı, altın sarısı ve mor renkler yine banyolarda diğer obje ve havlularla uyumlu olarak kullanılabilen renklerdir. Banyo paspasında olan renklerin banyo da kullanılması istenilen bir obje veya aksesuarda yer alması banyo da bütünlüğün sağlanmasını temsil eder.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu