Diyet

Ayran Detoksu Nedir, Kullanım Şekilleri Nelerdir?

Ayran Detoksu Nedir, Kullanım Şekilleri Nelerdir? Yoğurdun diyet programlarında daha katı kıvamda olmasından dolayı tok tutucu etkisi bulunmaktadır. Diyet yapılırken yoğurt yemek bir kase ile sınırlıdır. Fakat ayran kullanıldığında hacmi daha fazla olmaktadır. Daha fazla kullanıldığı için, kişi istediği kadar içebilir ve sürekli olarak midenin tok tutulması sağlanabilir.

Ayran Detoksu Nedir, Kullanım Şekilleri Nelerdir? Ayran detoksu çok lezzetli olmasından dolayı ülkemizde de oldukça ünlü ve her diyet programında yer alan bir detoks kürüdür. Ayrıca yoğurt da evde bulunabilecek malzeme olmasından dolayı diyet yapmaya karar veren herkesin hayatında en az bir kere denemiş olduğu bir detoks çeşididir.

Ayran Detoksunun Yapımı

İki bardak tuzsuz ayran, haşlanmış iki yemek kaşığı yeşil mercimek, bir tane ceviz içi ve bir tutam kuru nane karıştırılarak blendırda çekilir. Ayran detoksu hazırlamak oldukça kolay ve basit bir işlemdir. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta içerisinde tuz barındırmaması açısından hazır ayran kullanılmamasıdır. Tuz vücutta ödem tutacağı için kilo vermek yerine daha şişkinlik olan bir vücuda sahip olunabilir.

Yoğurt kalsiyum içermesinden dolayı yağ yakılma durumunu desteklemektedir. Ayrıca yeşil mercimeğin, protein ve lif içeriği çok yüksek olmasından kaynaklı tok tutma özelliği bulunmaktadır. Bu detoksun içerisinde kullanılan ceviz sayesinde yağ dengelenmesi sağlanmaktadır. Cevizde bulunan yağ nedeni ile ekstra yağ eklenmesine gerek yoktur.

Ayran Detoksunun Kullanım Şekilleri

Diyet programlarında yardımcı öğün olarak ara öğünlerde kullanılabilmektedir. Ara öğün yerine akşam yemeğinde bu detoksun tüketilmesi ve gün uygulanması daha etkili ve hızlı sonuç vermenize yardımcı olacaktır. Ayran detoksu hızlı kilo verme işlemleri için uygulanılan bir yöntemdir.

Hızlı kilo vermek sağlıksız bir uygulamadır. Fakat her koşulda böyle değerlendirilmemektedir. Ameliyat olmak için acil kilo vermesi gereken kişilerde ya da aşırı kilo alımına bağlı olarak hızlı kilo alımlarının durdurulması işlemlerinde en etkili yöntem ayran detoksu olmaktadır. Çok hızlı ve ani kilo vermek isteyen kişiler sabah öğle ve akşam öğünlerinde 3 kere olmak şartıyla ve 3 gün boyunca toplamda 9 kere bu detoksu uyguladıkları takdirde daha etkili ve kesin detoks sonuçları almaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu