Güzellik

Akne İçin 2 Doğal Maske Tarifi

Akne İçin Doğal Maske

Özellikle genç kızla çeşitli nedenlerle ciltlerinde oluşan akneden büyük rahatsızlık duymaktadır. Cildin pürüzsüz görünümünü engelleyen akneler doğal yollarla giderilebilmektedir. Ciltteki ölü tabakanın yerini canlı hücrelere bırakması akne oluşumunu da engelleyecektir. Bu nedenle evde doğal yollarla deneyebileceğiniz akne maskeleri ciltteki ölü tabakanın atılmasını sağlayarak doğal güzelliğinizin de ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Akne için iki doğal maske tarifi

1-)

Malzemeler:

1 adet portakal kabuğu

1 çay kaşığı kabartma tozu

Maskenin hazırlanışı

Eğer mevsiminde iseniz bir adet portakalın kabuğunu rendeleyerek kremsi kıvam alana kadar dövün veya öğütücüden geçirin. Kabartma tozunu da portakal kabuklarına ekleyerek iyice karıştırın ve gerek sivilce gerekse akne olan bölgelere sürerek 10 dakika kadar bekleyin.  Bekleme süresinin ardından önce ılık su daha sonrada soğuk su ile karışımı cildinizden arındırın.  Cildinize bu karışımı haftada 1-2 kez uygulayarak kısa sürede aknelerden kurtulabilirsiniz.

2-)

Malzemeler

1 adet aynanın çekirdekleri

1 tatlı kaşığı bebek pudrası

Maskenin hazırlanması

Ayva çekirdeklerini bir kaba alarak üstünü kapatacak kadar su ekleyin ve 2-3 dakika kadar kaynatın. Kaynattığınız bu suyu cam bir kaseye alarak 1 gün bekletmeniz gerekir. Bir gün sonra bebek pudrasını da bekleyen bu su içerisine alarak karıştırıp akne ve sivilcelerinizin üstüne uygulayabilirsiniz. Haftada 1-2 kez cildinize uygulayacağınız bu maske ile akne ve sivilcelerinizden kısa sürede kurtulabileceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu