Gebelik

Adet Geciktiren İlaçlar, Bitkiler ve Doğal Yöntemler

Adet Geciktiren İlaçlar, Bitkiler ve Doğal Yöntemler nelerdir? Adet döngünüz özel bir güne denk gelebilir. Adet kanamasını nasıl geciktirirsiniz merak ediyorsanız makalemizi okumlasınız.

Adet Geciktiren İlaçlar, Bitkiler ve Doğal Yöntemler nelerdir? sorusu adet dönemi özel bir güne denk gelen kadınların cevabını merak ettiği bir sorudur. Adet döngüsü kadınlarda ortalama olarak 28 gün sürmektedir. Adet kanaması da ortalama olarak yaklaşık 4 gün sürmektedir. Regl olmak sağlıklı bir üreme döngüsü için önemli bir durumdur. Fakat adet günleri bazen özel günlere denk gelebilmektedir. Peki, adet kanamasını nasıl geciktirirsiniz? Öncelikle adet geciktirmesini ilaç ile gerçekleştirebileceğiniz gibi doğal yöntemler ile de adetinizi geciktirebilirsiniz.

Adet geciktirme, kadınlar tarafından özel ve tatil günlerinde tercih edilen bir durumdur. Adet geciktirme için ilaçlı veya ilaçsız yöntemleri deneyebilirsiniz.

Adet Geciktirmek İçin Ne Yapılmalı?

Adet kanamasının geciktirmek, ertelemek isteyenler “adet geciktirmek için ne yapılmalı?” sorusuna yanıt arıyor. Öncelikle eczaneden adet geciktirici ilaçlar satın alabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra doğum kontrol hapları ile de adetinizin gecikmesini sağlayabilirsiniz. Eğer adet geciktirmek istiyorsanız fakat ilaç kullanmak istemiyorsanız bunun için doğal yöntemlere de başvurabilirsiniz.

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler Nelerdir?

Adet geciktirici doğal yöntemler arasında birden fazlan doğal bitki yer almaktadır. Bu bitkileri tüketerek regl döneminizi geciktirebilirsiniz. İşte adet döneminizi geciktirmek için doğal bitkiler ve yöntemler…

  • Tarçın: Adet geciktirici yöntemler arasında en çok bilinen doğal yöntem tarçın tüketmektir. Regl kanamanız başlamış olsa bile tarçınlı su tüketerek kanamanızı durdurmayı deneyebilirsiniz. Toz tarçın veya çubuk tarçınlı su içebilir veya tarçını yoğurda ekleyerek tüketebilirsiniz. Fakat tarçın tüketiminde aşırıya kaçmamaya dikkat edilmelidir.
  • Maydanoz: Adet geciktirici olarak bilinen diğer bir doğal bitki ise maydanozdur. Regl döneminizin yaklaştığı günlerde bir tutam maydanozu suda kaynatarak çay olarak tüketmek adetinizi geciktirmeye yardımcı olacaktır.
  • Biberiye: Biberiye de oldukça faydalı bir bitki olmasının yanında regl geciktirmek için de kullanılmaktadır. Biberiye bitkisini de çay olarak tüketebilirsiniz.
  • Sirke: Elma sirkesi de adet geciktirme konusunda başarı olabilir. Yaklaşık 7 gün boyunca günde bir bardak içme suyunuza elma sirkesi ekleyip tüketmek, adet döneminizi erteleyebilir.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu